Quick Contact

TR | EN

Hakkımızda

Firmamızın temelleri 1969 yılında Kurucumuz İsmail Ayyıldiz'ın mekanik baskül imalatına başlamasına dayanmaktadır. 1975 yılında UZAY markasıyla kurulan atölyede ibreli mekanik terazi ve yüksek çekerli mekanik baskül imalatı hız kazanmıştır. Yine bu dönemde, projesi Ve imalatı tamamen atölyenin kendi imkanlarıyla ortaya çıkan OTOMATİK TÜP DOLUM BASKÜLÜ sektörde bir ilktir...

Atölyeden Fabrikaya

1993 yılında gerek dünyadaki gelişmelere uygun ekipmanı Türk tüketicisine sunmak, gerekse yoğun biçimde arta müşteri taleplerini karşılayabilmek için yeni bir yapılanma içine girilmiş ve şirketleşen firmamız merkezin Bandırma’ya taşımıştır. Böylece 18 yıl içinde, Uzay Makine ve Baskül Ltd. Mühendis ve Kalifiye işçi istihdam eden ve Türkiye’ye yayılmış servisleri bulunan bir şirket haline gelmiştir. 2003 yılı içinde ise yaklaşık 2 dönüm kapalı alana yayılmış imalat tesislerimiz yoğun talep karşısında yetersiz kalmış ve yine Bandırma’da bulunan fabrikamızın inşaatına başlanmıştır. Fabrikamız 2007 yılı itibariyle faaliyete geçecektir. Bugün firmamız yüksek çekeri elektronik tasit basküllerinden elektronik süt kantarlarına, elektronik basküllerden monoray kantarlara, tartım ve dozajlama sistemlerinden sertifikalı etalon imalatına kadar çok geniş bir yelpaze hizmet, servis ve ekipman sağlayan; sektördeki yeri ve ağırlığı tartışılmaz bir konuma gelmiştir. Kalitemiz; ülkenin en saygın sertifikalarıyla olduğu kadar müşteri memnuniyetiyle de belgelenmiştir.

Yenilikçilik ve Müşteri Memnuniyeti

Günümüzde çok hızlı gelişen teknolojiyle paralel olarak artan ve çeşitlenen müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek giderek zorlaşmaktadır. Bizim içinse bu zorluklar sadec işimize heyecan katar. Uzay Makine ve Baskül olarak 1975’ten beri ilk olmayı ve taklit ürün değil, yeni ve sıra dışı ürünler ortaya çıkarmayı daima ön planda tuttuk. Otomatik tüp dolum baskülünden Türkiye’nin ilk elektronik süt tartım baskülüne, hep bir adım önde olurken her zaman müşteri ihtiyaç ve isteklerine daha iyi karşılık verebilmenin yolunu aradı. Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edindik. Bu sebeple firmamız, her tip ihtiyaca cevap verebilecek esnek bir projelendirme ve imalat modeli benimsemiştir. En ekonomik ekipmanlardan en zorlu koşullarda çalışacak karmaşık cihazlara kadar çözemeyeceğimiz bir sorun ya da cevap veremeyeceğimiz bir ihtiyaç bulunmamaktadır. 30 yıldan beri hergün işimize aynı heyecan ve istekle başlıyoruz..